WAŻNY komunikat!  Działanie gabinetu w sytuacji epidemii KORONAWIRUSA
kliknij aby zobaczyć komunikat

interna

Z wykształcenia jestem specjalistą dwóch dziedzin medycyny - interny i medycyny rodzinnej. To tak jakby połączyć internę, pediatrię i geriatrię. Mogę więc zająć się zarówno dziećmi, jak i dorosłymi. Jednak zdecydowanie bliżej mojemu sercu jest interna. Może dlatego, że jest to moja pierwsza specjalizacja, którą w późniejszych latach rozszerzyłem o medycynę rodzinną.

Interna jest nauką o chorobach wewnętrznych, dlatego zamiennie używa się tytułu internista lub specjalista chorób wewnętrznych.

Zapraszam osoby dorosłe wymagające leczenia, zarówno w nagłych zachorowaniach jak też w chorobach przewlekłych - choroby serca, cukrzyca, choroby reumatyczne itp. Znajdą Państwo u mnie pełną obsługę internistyczną z wypisaniem odpowiednich leków i, gdy zajdzie potrzeba, zwolnienia lekarskiego (dawne L-4).

Zapraszam również dzieci od 2 do 18 lat, choć nie jestem typowym pediatrą - nie wykonuję bilansów, ani nie kwalifikuję do szczepień ochronnych. U dzieci, oprócz leczenia nagłych schorzeń, skupiam się głównie na odbudowywaniu i podnoszeniu odporności w nawrotowych przeziębieniach i różnego typu alergiach.

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce: o mnie

Waldemar Rybiński