WAŻNY komunikat!  Działanie gabinetu w sytuacji epidemii KORONAWIRUSA
kliknij aby zobaczyć komunikat

misja

Misją Ośrodka Medycyny Zitergowanej - OMNIMEDICA jest działalność leczniczo-edukacyjna na rzecz pacjentów zainteresowanych zdrowym życiem. Chcę nauczyć Państwa odpowiedzialności za własne zdrowie. Misję tę będę realizował z pomocą wszelkich dostępnych metod medycznych, zarówno współczesnej medycyny zachodniej jak i filozoficzno-medycznej myśli Dalekiego Wschodu, a także innych metod komplementarnych, włączając w to naukę zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz ćwiczenia relaksująco-koncentrujące.

Pod dachem Ośrodka OMNIMEDICA spotkacie więc Państwo obok siebie klasyczną internę, homeopatię i akupunkturę oraz elementy wielu innych metod. Wszystko to w celu osiągnięcia przez Państwa stanu zdrowia jak w niżej przytoczonej definicji WHO.

Serdecznie zapraszam!

Waldemar Rybiński

Definicja zdrowia WHO (Światowej Organizacji Zdrowia)
?Zdrowie jest stanem pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu (wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a jednostki lub grupy muszą mieć możliwość określania i realizowania swoich dążeń, zaspokajania potrzeb, a także zmiany środowiska bądź radzenia sobie z nim. Dlatego zdrowie jest postrzegane jako zasób życiowy, a nie cel życia. 
Zdrowie jest pojęciem pozytywnym, obejmującym zasoby osobiste i społeczne oraz możliwości fizyczne, a nie tylko brakiem-obiektywnie istniejącej-choroby, czy niepełnosprawności.?